Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Klub přátel Kuřete

 • el
 • pt
 • 11. 6. 2023

  POMOZTE ZMĚNIT DĚTSKÉ PŘÍBĚHY KLÁRKY, TOMÁŠE, ANEŽKY A ONDRÁŠKA

  Podívejte se, komu svým darem pomůžete

  POMOZTE ZMĚNIT DĚTSKÉ PŘÍBĚHY KLÁRKY, TOMÁŠE, ANEŽKY A ONDRÁŠKA

  Měníme Ondráškův příběh
  Ondráškův příběh z koňského hřbetu je úplně ukázkový! Ondra má Downův syndrom a trpí svalovou ochablostí. Když začal díky Sdružení Chewal docházet na hipoterapii, byl mu rok a půl, měl slabé končetiny, nechodil ani nemluvil. Nejdříve tedy začal na koni jezdit vleže. Postupně zesílil, začal se na koni opírat o ručičky, „pást koníčky“, někdy se opíral jen jednou rukou a druhou sahal po hračce a usmíval se na všechny kolem. Po více než roce práce s koníkem je to někdo úplně jiný — chodí, zvládá schody, dokonce i leze na žebřiny. Na koni sedí zase o něco jistěji, pohybuje se s ním, zvědavě zkoumá svět a udělal i pokrok v mluvení. Rádi budeme vyprávět i další takové šťastné příběhy!

   

   

  Měníme příběh Klárky a Tomáše
  Když se rodiče rozvádějí, nebolí to jenom je. Desetiletá Klárka a pětiletý Tomášek viděli a slyšeli věci, které by děti vidět a slyšet nikdy neměly. Naštěstí do příběhu jejich rodiny vstoupila pomoc Centra LOCIKA, kde vyškolení terapeuti pracují s dětmi i s rodiči. Díky bezplatnému programu Dětství bez násilí rodiče pochopili, jak svým dětem mohou ublížit. Uvědomili si, že to nechtějí. Odloučení rodičů proběhlo nakonec v klidu a povedlo se i nastavit vstřícná pravidla setkávání dětí s tatínkem. Pro obě děti tak znovu začíná dětství a to je moc důležité. Další podobné příběhy zatím čekají na naši pomoc.

   

  Měníme Anežčin příběh
  Anežka je milá zakřiknutá holčička, která žije s maminkou, nevlastním otcem a třemi sourozenci ve velmi chudých poměrech. Od vlastního otce zažila týrání. Anežka chodí do předškolky spolku Šance pro tebe v Chrudimi: jedním z důležitých cílů je, aby si zvykla na školkový režim a zapojila se mezi ostatní děti při hře. Díky důvěře, kterou si vybudovali pracovníci spolku s Anežčinou rodinou i celou místní komunitou, se daří rodině pomáhat a postupně zlepšovat i Anežčinu situaci: chodí lépe oblečená a lépe se i stravuje. To je moc dobré znamení. Pro příběh Anežky i dalších dětí je zásadní, aby pomoc mohla být pravidelná. Pomůžete?

   

   

  Pomozte s námi tyto i další příběhy změnit.

  Přispět je lehké jako pírko zde.

  Další dětské příběhy, které díky partnerským neziskovým organizacím díky Vám můžeme podpořit najdete pokračováním na tuto stránku.

  Děkujeme.