Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Klub přátel Kuřete

 • el
 • pt
 • 11. 6. 2023

  ČEŠI PROKAZUJÍ SVOU ŠTĚDROST. NAVZDORY KRIZI DÁL POMÁHAJÍ DĚTEM

  Letošní ročník prokázal, že Češi i přes současnou situaci dokáží přispět na pomoc znevýhodněným dětem a společně vybrali 17,5 milionu korun.

  ČEŠI PROKAZUJÍ SVOU ŠTĚDROST. NAVZDORY KRIZI DÁL POMÁHAJÍ DĚTEM

  Vybrané peníze budou použity na péči o traumatizované děti, volnočasové aktivity a doučování či zdravotní rehabilitace. Sbírka Pomozte dětem je společným charitativním projektem Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize.

  Letos získal podporu například projekt Zapomenuté děti neziskové organizace Mezinárodní vězeňské společenství. Jedním z podpořených dětí je i Ládík. Na první pohled by nikdo nepoznal, čím si 7letý chlapec prošel. Je to roztomilý klučina s krásným úsměvem, který miluje objetí. Jeho táta si ale odpykává trest ve vězení. Míval totiž záchvaty vzteku, při kterých napadal jeho mámu i starší sestru. Po odchodu táty do vězení zůstala rodina bez příjmu a musela se přestěhovat do azylového domu. Ládík společně se sourozenci jezdí na Andělský kemp, který je pro něho oázou, kde může zapomenout na všechna trápení.

  S dětmi je organizace pak nadále v kontaktu a jejich rodiče provází mentor. Celý projekt se snaží co nejvíce snížit enormní psychickou zátěž na děti, aby mohly projít životem bez trvalých následků.

  V letošním roce bylo cílem získat alespoň 9 069 785 Kč pro 3 471 dětí z celé České republiky. “Díky společnému úsilí a přízni dárců se podařilo vybrat o téměř dvojnásobek více, máme tudíž nyní milou starost, jak s vyšším výtěžkem naložit,” říká manažerka projektu Ludmila Bobková a dodává “Aktuálně nám běží výzva na podporu individuálních projektů konkrétních dětí, které mohou získat až 50 000 Kč na pořízení kompenzačních pomůcek, zajištění rehabilitací či osobních asistentů apod. V této výzvě chceme podpořit minimálně 30 dětí.

  Zbytek peněz od dárců bude rozděleno v podzimním grantovém řízení. Nyní nadace provádí průzkum u neziskových organizacích v přímé péči, aby grantové řízení zacílila co nejlépe s ohledem na akutní potřeby dětí.

  Během omezení z důvodu pandemie covid-19 musely neziskové organizace poskytující přímou péči o děti změnit ze dne na den způsob práce. Především se stále snažily být nápomocné svým klientům a rodinám a v dosavadní péči pokračovat třeba i v online prostředí. Podpořené projekty jsou letos zejména přizpůsobené současné situaci.

  Máme v nadaci obrovskou radost, že se nám i v této nelehké době podařilo získat pro děti takovou úctyhodnou částku. Dokazuje to dobrotu lidí u nás a fakt, že nejsme jako národ lhostejní ke složitým a velmi těžkým osudům některých dětí a jejich rodin. Děkujeme všem dárcům a podporovatelům sbírky.  Potěšující je též fakt, že se meziročně znásobil výtěžek z DMS a to díky skvělé spolupráci s Českou televizí. Doufáme, že trend solidarity nás bude provázet i nadále, protože dětí, které pomoc potřebují neubývá, naopak jich v souvislosti s pandemií a izolací přibylo.” říká Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

  Částka dvacátého třetího ročníku sbírky se skládá z darů firemních dárců, jednorázových i pravidelných individuálních dárců a zároveň i z výtěžku z velkých akcí, jakými jsou např. Peříčkový týden nebo NeonRun s Kuřetem. “Obě zmiňované akce se nám podařilo uspořádat především díky našim firemním partnerům, kdy například během Peříčkového týdne jsme mohli mít více než 600 kasiček po celé republice v drogeriích či prodejnách potravin. Zapojení dárců a partnerů bylo neskutečné, všem velice děkujeme za podporu.” děkuje Bobková. Další blížící se akcí, do které se může veřejnost zapojit je turné kapely O5 a Radeček, která projekt Pomozte dětem dlouhodobě podporuje.V rámci turné se rozhodla vybrat peníze na projekty zabývající se podporou sourozenců žijících v rodinách s handicapovaným dítětem.

  Běžci NeonRunu s Kuřetem, kteří svoji radost sdíleli na sociálních sítích

  V hudebním studiu v budově České televize v Praze se uskutečnilo nahrávání písně Sanitka pro koncert Pomozte dětem.

  Kapela O5 a Radeček v rámci svého koncertu Bra3 pomáhá sourozencům postižených dětí.